Biržiečių aludariai garsėjo tamsiuoju alumi, remiantis senaisiais receptais sukurta tamsioji „Legenda“. Šio alaus receptūroje naudojamas šviesus ir lengvas miežinis salyklas bei intensyvus karamelinis, kurie derinami su vokiškais Noble karčiaisiais apyniais. Kartieji apyniai suteikia tamsiajai „Legendai“ dominuojantį skrudintos duonos skonį su karamelės ir kavos aromato užuominomis. Tamsioji „Legenda“ - puikiai subalansuotas alus.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, karamelinis salyklas, apyniai, mielės.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 12,5%.

Alus verdamas paisant legendinių biržiečių aludarių tradicijų.Gilios auksinės spalvos alus, nefiltruotas, žemos fermentacijos, brandintas šaltuose XVIII a. menančiuose “Biržų alaus” bravoro rūsiuose. Saikingas salyklo saldumas persipina su vokiškų apynių Noble kartumu ir aromatu. Kartumas preciziškai subalansuotas iki paskutinio lašo.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės, žirniai.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 12,5%.

Specialios technologijos alus verdamas remiantis senosiomis biržiečių aludarių tradicijomis, ilgai brandinamas XVIII a. menančiuose “Biržų alaus” bravoro rūsiuose. Unikalus apynių, salyklo ir prieskoninių žolelių receptas pasirinktas tam, kad būtų sukurtas nepakartojamas, originalus alaus skonis „Biržų alaus“ daryklos 330-osioms aludarystės metinėms pažymėti. Tam, kad atskleistume šio alaus harmoningą aromatą iš kalendros ir aromatinių apynių, jo brandinimas užtrunka daug ilgiau…

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas,ruginis salyklas, apyniai, mielės, kanapių sėklos, kalendra.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 13,4%.

Specialios technologijos alus verdamas remiantis senosiomis biržiečių aludarių tradicijomis, nefiltruotas, brandinamas XVIII a. menančiuose “Biržų alaus” bravoro rūsiuose. Geltonos, matinės spalvos be pašalinių priemaišų, tvirtas skonio alus. Sodri salyklinės bazė, lietuviškai santūrus kvapniųjų apynių ir kardamono kvapas.
Ragaujant juntamas išskirtinis skonis, turintis aštrumo bei daugialypį pušų sakus primenantį kvapą.
2017 m. „Radvilaitės kaprizas“ apdovanotas bronzos medaliu „Baltic Beer Star“.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės, kardamonas.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 14%.

Tamsusis elis – viršutinės fermentacijos alus “Biržų alaus” darykloje verdamas
pasitelkiant miežių, kviečių ir karamelinio – šokoladinio salyklo kombinaciją. Šis derinys tamsiajam eliui „Vėjas nupūstas“ suteikia turtingą, karamelė, irisų bei tamsių vaisių aromatą.
Tvirta salyklinė bazė – tipiškas angliško stiliaus elis.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, kvietinis salyklas, karamelinis-šokoladinis salyklas, apyniai, mielės.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 13,6%.

Šviesusis elis – viršutinės fermentacijos alus “Biržų alaus”
darykloje verdamas iš miežių ir kviečių salyklo.
Šviesusis elis “Vėjas nupūstas” belgiško stiliaus su jam
būdingu tropinių vaisių aromatu bei citrusinių vaisių tonacijomis.
Gaivinančio, lengvo skonio, labai šviesios spalvos.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, kvietinis salyklas, apyniai, mielės, karčiųjų apelsinų žievelės.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 12%.

Kiekvienas, ragavęs nefiltruoto alaus, žino – jame skonis ir aromatas atsiskleidžia visiškai kitaip.
„Apynio barzda“ specialios technologijos nefiltruoto alus linija.
„Apynio barzda“ su žirniais – Biržų krašto kulinarinis paveldas. Solidus, tvirtas ir ekspresyvus skonis. Sudėtyje esantys žirniai alui suteikia paslaptingą poskonį. Alus brandinamas XVIII a. menančiuose “Biržų alaus” bravoro rūsiuose taip pat, kaip prieš daugelį metų.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės, žirniai.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 12,5%.

Kiekvienas, ragavęs nefiltruoto alaus, žino – jame skonis ir aromatas atsiskleidžia visiškai kitaip.
„Apynio barzda“ specialios technologijos nefiltruoto alus linija. Alus „Apynio barzda“ su kukurūzais įkvėptas senosios Lietuvos aludarystės tradicijų, kai miesto taisyklės aludariams leisdavo virti tik gerą alų.Alus gaivinantis, šiek tiek sausokas su kukurūzo saldumo užuominomis. „Biržų alaus“ daryklos meistrai šiam alui virti naudoja specialius aromatinius Cascade apynius, kurie sukuria unikalų kvapą ir švelnų citrusinį kartumą.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės, kukurūzai.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 12,5%.

Kiekvienas, ragavęs nefiltruoto alaus, žino – jame skonis ir aromatas atsiskleidžia visiškai kitaip. „Apynio barzda“ specialios technologijos nefiltruoto alus linija. „Apynio barzdos“ su kanapėmis receptas sukurtas pagal geriausias vokiškas aludarystės tradicijas. Pikantiško skonio ir skaidraus gintaro spalvos.
Kanapių sėklų, kalendros ir lengvo salyklo kombinacija sukuria unikalų skonį, iškart pajusite koks jis ypatingas.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, ruginis salyklas, apyniai, mielės, kanapių sėklos, kalendra.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 13,5%.

Šviesus alus – seniausiai žmonijos istorijoje atsiradęs alus visų rūšių alaus protėvis. Tai apskritai vienas seniausiai žmonių gaminamų produktų, žinotas jau Senovės Egipte ar Mesapotamijoje. Kaip atsirado šis alus? Tiksliai nežino niekas, tačiau spėjama, kad kažkada žmonės tiesiog pabandė užmerkti laukinius miežius vandenyje, kad šie suminkštėtų ir tiktų maistui, o tuomet ant užmerktų miežių vėjas užpūtė truputį mielių… Užteko tik vieno gurkšnio, kad suprastų, jog šio naujo gėrimo skonis tiesiog puikus. “Biržų alaus” verdamas “Šviesusis” alus – tai švelnus ir lengvas grūdo spalvos “Munich Helles Lager” stiliaus alus. Jame dominuoja miežių salyklo skonis, o aromatiniai apyniai jam suteikią lengvą kartumą. Šis kartumas aluje palaiko salyklinį pojūtį. Lengvas aromatinių apynių kvapas išlieka iki paskutinio gurkšnio it išsilaiko burnoje kaip malonus išliekamasis skonis.
Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 10,7%.

Senojoje Lietuvoje grafai ir paprasti miestiečiai gėrė toli gražu ne tą patį alų ir Biržų kraštas nebuvo išimtis. Grafai turėjo tik jiems priklausančias daryklas, alui naudojo išskirtinės kokybės apynius, dažnai juos net atsiveždavo iš tolimų kraštų. Nugirdę, kad koks miestietis ypač gerai verda alų, grafai dažnai pas jį kreipdavosi su pasiūlymu – ateik dirbti pas mus, mokėsim tokią gerą algą, kad ir pats šauniai pragyvensi, ir vaikus į mokslus išleisi. Buvo tik viena taisyklė – daryk gerą alų.
“Grafo” alus , verdamas “Biržų alaus” meistrų, leidžia prisiminti tuos laikus, kai Lietuvoje dar klestėjo grafai. Tai originalus, gelsvos spalvos itin skaidrus alus. Jo skonis – gaivus ir šiek tiek sausokas, pasižymintis vos juntamu kukurūziniu saldumu.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, kukurūzai, apyniai, mielės.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 12,5%.

Tamsus alus ilgą laiką buvo Biržų krašto pasididžiavimas. Pasakojama, kad anksčiau šio krašto aludariai tą patį paruoštą salyklą užpildavo kelis sykius. Pirmąsyk užpylus salyklą būdavo gaunamas stiprus ir tamsus ypatingo skonio alus, o vėliau, po antro užpylimo, alus jau pašviesėdavo, o jo skonis susilpnėdavo. Būtent dėl ypač ryškaus skonio pirmojo pylimo tamsus alus Biržuose buvo vertinamas labiausiai, aludariai juo vaišindavo pačius garbingiausius svečius.
“Biržų alaus” darykloje verdamas “Tamsusis” - tai sodrus ir turtingas, tamsaus rubino spalvos alus, priskiriamas “Munich Dunkel Lager” stiliui. Jame dominuoja šviesaus ir karamelinio salyklo skonis. “Tamsiajame” aluje taip pat juntamas skrudintos duonos ir riešutų poskonis, persipinantis su aromatinių apynių kvapu.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, karamelinis salyklas, apyniai, mielės.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 13,5%.

Ypač švelnus ir lengvas alus. Biržiečiai juo jau šimtus metų atsigaivina po dienos darbų. Sakoma, kad Biržuose ne vienoje dešimtyje sodybų buvo verdamas toks alus, nors, aišku, receptai skirdavosi. Ūkininkai šiuo alumi vakarais vaišindavo pas juos dirbusius bernus ir mergas, meistrai visada turėdavo tokio alaus, kad galėtų įsipilti po darbo dienos patys ir įpilti gerai dirbusiam pameistriui, na, o karčiamų savininkai žinojo, kuo pavaišinti užklydusį pakeleivį.
Šis alus žinomas ne tik Biržuose - “Biržų alaus” daryklos dėka jis vis labiau plinta ir likusioje Lietuvoje. Miežinio salyklo ir aromatinių apynių darna sukuria išskirtinio skonio harmoniją. Paragavę šio alaus Jūs nusikelsite į senovę.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 10,7%.

Tai itin tvirto ir išraiškingo skonio alus, pavadintas Biržuose dviejų užtvenktų upių dirbtiniu būdu padaryto ežero vardu, prie kurio kadaise gimė. Paslaptingą poskonį jam suteikia sudėtyje esantys žirniai. Pasakojama, kad prie Širvėnos ežero esančiuose ūkiuose žirniai buvo auginami nuo gilios senovės, o XVIII a. aludariai pirmąkart nutarė juos panaudoti alaus gamyboje. Eksperimentas pasiteisino ir nuo tada žirniai tapo tradiciniu šio alaus ingredientu.
XVIII a. menančiuose “Biržų alaus” bravoro rūsiuose šis alus ligi šiol brandinamas taip pat, kaip prieš daugelį metų. Tada paragavę šio alaus, žinokite – Jūs ragaujate gyvą Lietuvos istoriją. Istoriją, kurioje neįprasti ingredientai susijungia, kad sukurtų alaus skonių harmoniją.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės, žirniai.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 12,5%.

Širvėnos paežerio gyventojai, nors ir sutarė, kad mėgsta alų, nuo senų laikų ginčijosi dėl vieno dalyko – ar jį reikia filtruoti, ar ne. Todėl ir gamino vieni aludariai filtruotą, kiti – nefiltruotą alų. Kiekvienas pasirinkdavo pagal savo skonį. Kiekvienas, ragavęs nefiltruoto alaus, žino – jame skonis ir aromatas atsiskleidžia visiškai kitaip. Šio taip pat Širvėnos krašte atsiradusio nefiltruoto alaus gamybos procesas – tobulintas daugelio kartų ir patikrintas laiko. Dėl nefiltravimo aluje išliekančios mielės gėrimui suteikia unikalų, sodrų ir tvirtą skonį. Be to, nefiltruojant alaus, jame išlieka daugiau vitaminų ir mineralinių medžiagų.
Ypatingų aludarystės amato žinovų verdamame „Širvėnos nefiltruotame“ aluje atsiskleidžia unikalus Biržų krašto paveldas. Nebijokite šiame aluje išliekančiu drumzlių – jų paragauti būtina, kad suprastumėte, kuo šis alus ypatingas.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės, žirniai.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 12,5%.

Tai stiprus, ryškaus skonio alus, kurio poskonyje netikėtai išryškėja vyno užuomina. Tarp Biržų krašto aludarių sklando legenda, kad šis alus atsirado, kuomet tarnas vienam iš Radvilų kunigaikščių sykį į alų netyčia pripylė vyno. Kunigaikščiui naujasis skonis labai patiko ir jis nuo tada liepė visada alaus gamyboje naudoti vyną.
Kiek šioje legendoje tiesios – nežinia. Tačiau faktas, kad “Radvilų” alus verdamas pagal senovinę daryklos receptūrą, rastą senose knygose, siekiančiose laikus, kai Biržuose viešpatavo ir aludaryste rūpinosi kunigaikščiai Radvilos. Todėl jo skonis, menantis gilią istoriją, leidžia nukeliauti laiku atgal ir patirti, kokiu alumi lietuviai mėgavosi prieš šimtus metų.

Sudėtis: vanduo, miežinis salyklas, apyniai, mielės.
Sausųjų medžiagų kiekis pradinėje misoje, masės 13,1%.

Ar Jums jau yra 2o metų?
LT / En / Ru